Monaseb

به دنبال مناسب ترین ها در سایت مناسب

امروز: چهارشنبه, 08 بهمن 1393

شما اینجا هستید: دانستنی ها سخت افزار تبادل حرارتی بهتر با خمیر حرارتی سیلیکن سفید

تبادل حرارتی بهتر با خمیر حرارتی سیلیکن سفید

ایمیل چاپ

تبادل حرارتی بهتر با خمیر حرارتی سیلیکن سفید

جمع کردن یک رایانه شامل مراحل متعددی است. اما کاربران تازه کار از یک مرحله خاص آن بیشتر ترس دارند. این کار، شیوه نصب صحیح پردازنده و خنک کننده آن و همچنین

روش به کار بردن درست خمیر حرارتی است.

پردازنده کوچک ترین، مهم ترین، حساس ترین و گران ترین قطعه رایانه است که نصب اشتباه خنک کننده آن و یا کاربرد غیر اصولی خمیر حرارتی روی آن می تواند عواقبی مانند افت کارایی و توقف کامل سیستم را به دنبال داشته باشد. البته به هیچ وجه جای نگرانی نیست، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

اگر تنها فن و خنک کننده پردازنده را عوض می کنید، قلاب های نگهدارنده آن را آزاد کرده و آن را از جای خود در آورید و از روی پردازنده بردارید.

سپس خمیر حرارتی روی سطح خارجی پردازنده را به دقت پاک کنید. برای این کار می توانید از محلول های مخصوص پاک کننده و یا الکل سفید و یک دستمال تمیز بدون پرز و کرک کمک بگیرید. یکی دو قطره از محلول را روی خمیر قدیمی بریزید و یک دقیقه صبر کنید تا محلول ترکیب شیمیایی خمیر حرارتی را تجزیه کند.

اگر پردازنده را ارتقا می دهید، تراشه قبلی را با دقت و مراقبت از عدم تماس دست، با پایه سوکت های آن از جای خود خارج ساخته در یک محفظه عایق بگذارید و پردازنده جدید را با در نظر داشتن نشانه مثلث شکل طلایی رنگ روی سوکت مادربرد و روی تراشه، بدون تماس دست با پایه ها و مدار الکترونیکی آن در محل خود قرار دهید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که باید خمیر را یکنواخت و به نازکی یک کاغذ روی سطح خارجی پردازنده بمالید و پهن کنید. بعد خنک کننده را گرفته و صاف روی پردازنده گذاشته و مستقیم رو به پایین فشار دهید تا خمیر در زیر آن در همه جهات پخش شود.

سعی کنید این کار را یکباره انجام دهید. زیرا هر بار که خنک کننده را بردارید و دوباره بگذارید، حباب های هوای بیشتری در درون خمیر حرارتی ایجاد شده و از بالانس و صحیح نشستن خنک کننده روی پردازنده جلوگیری کرده و از کارآمدی آن در امر خنک کردن می کاهد.

مشاهده فیلم آموزشی: How to Install Heat Sink and Fan into a CPU

منبع خبر: jamejamonline.ir

Share |