Monaseb

به دنبال مناسب ترین ها در سایت مناسب

امروز: سه شنبه, 07 بهمن 1393

شما اینجا هستید: دانستنی ها موبایل و جی اس ام عجیب ترین گوشی های دنیا

عجیب ترین گوشی های دنیا

ایمیل چاپ

Zeri Phone

هر سال گوشی هایی طراحی یا تولید می شوند که از ظاهر و ویژگی های عجیبی برخوردارند. سال 2009 هم از این امر مستثنا نبود و از آنجا که بسیاری از تولید کنندگان

به سوی ساخت گوشی های دوستدار طبیعت با اشکال مختلف روی آورده اند، نگاهی به عجیب ترین گوشی های سال 2009 خالی از لطف نیست. در این گزارش به عجیب ترین گوشی های مفهومی و دوستدار طبیعت که در طول سال گذشته معرفی شدند. می پردازیم. البته می دانید که این گوشی ها فعلاً در حد ایده هستند و شاید رسیدن شان به خط تولید حالا حالاها میسر نشود.

Zeri Phone

گوشی Zeri توسط پائول فریگوت طراحی شده و به سیستم ترموالکتریک و فیزوالکتریک مجهز است. این گوشی به یک ژانراتور برق تجهیز شده که می تواند در دماهای مختلف، الکتریسیته و گرما تولید کند.

Zeri Phone

پایین گوشی به سیم های فلزی که در بخش پارچه ای داخل آن به هم تنیده شده اند، مجهز شده است.همچنین گوشی Zeri هنگامی که داخل جیب قرار نمی گیرد با تجهیز به سیستم فیزوالکتریک با ژنراتورهایی که شبیه مو هستند و نیز جریان هوا، الکتریسیته تولید می کند و گوشی به این ترتیب شارژ می شود.

Zeri Phone

Leaf Phone

گوشی Leaf توسط آناستازیاژار کوا طراحی شده و نامش از ظاهر عجیب آن گرفته شده که دقیقا شبیه برگ درختان است. در ساخت گوشی Leaf مواد طبیعی و نوعی پلاستیک دوستدار طبیعت به کار رفته و برای کاربردهای مختلف طراحی شده است به گفته طراح این گوشی، Leaf یک رایانه کوچک است که به یک صفحه کلید لیزری مجهز بوده و امکان دسترسی به اینترنت را در هر زمانی فراهم می کند.

Leaf Phone

این گوشی همچنین دارای باتری خورشید شارژ می شود این گوشی قابلیت اتصال به دست را دارد و به راحتی حمل می شود. طراحی Leaf همانند دو برگ طبیعی است که به وسیله ساقه به یکدیگر چسبیده اند. یک برگ نقش صفحه نمایش را دارد و برگ دیگر صفحه کلید گوشی است.

Leaf Phone

Leaf Phone

Leaf Phone

TOUCH WOOD Phone

گوشی TOUCH WOOD که توسط شرکت ژاپنی NTTDOCOMO طراحی شده با استفاده از چوب درختان ساخته شده است. این گوشی توسط شرکت های شارپ و Olympus و در پروژه احیای جنگل با عنوان "درختان بیشتر" ساخته شده است.

Touch Wood Phone

این گوشی از چوب درخت سرو ساخته شده و طراح و رنگ چوب آن ساختگی نیست بلکه تمامی قطعات و همه طرح های آن طبیعی است.

Touch Wood Phone

Label With Green Phone

گوشی Label With Green که توسط شائووی هوانگ، چیایی چو، یو پی کو و چونگ کای چیانگ طراحی شده یک گوشی مفهومی خورشیدی است که با برچسب های الکترونیکی سبز که هر کدام به منظور خاصی به کار می روند طراحی شده است.

slar phone sticker

این گوشی از لایه های مختلفی ترکیب شده که هر کدام از آنها کار خاصی انجام می دهند. برای مثال این گوشی دارای یک لایه برگه مانند است که نقش صفحه کلید را دارد. باتری آن هم لایه ای در میان لایه های مختلف گوشی است و برای شارژ باید در معرض نور خورشید قرار گیرد.

slar phone sticker

slar phone sticker

Sticker Phone

طراحی خاص گوشی Sticker که توسط لویی هسیانگ لینگ انجام شده، درصدد از بین بردن مشکلات آنتن دهی تلفن همراه است.

slar phone sticker

هنگامی که از تلفن همراه استفاده می کنید و گوشی شما آنتن نمی دهد اولین کاری که می کنید خود را به کنار پنجره می رسانید تا سیگنال ها بهتر دریافت شوند این گوشی به گونه ای طراحی شده که امکان چسبیدن به شیشه پنجره را دارد.

در ساخت این گوشی از سیلیکون استفاده شده و پشت آن پنل خورشیدی تعبیه شده که امکان شارژ گوشی را با نور خورشید فراهم می کند و هنگامی که به شیشه پنجره چسبیده باتری آن شارژ می شود.

NI سونی اریکسون

NI یک گوشی مفهومی است که توسط هیدرو طراحی شده و توسط سونی اریکسون تولید شده است. به نظر می رسد این دستگاه انرژی خود را از طبیعت می گیرد. صفحه نمایش این گوشی لمسی است و گفته می شود تمامی مواد و ابزاری که در ساخت این گوشی به کار برده شده صددرصد بازیافتی است.

این گوشی را هم می توان در رده گوشی های سایبرشات سونی اریکسون قرار داد هم در فهرست گوشی های مجهز به صفحه نمایش لمسی واکمن.

منبع: Greendiary

منبع خبر: tebyan.net

Share |