Monaseb

به دنبال مناسب ترین ها در سایت مناسب

امروز: سه شنبه, 07 بهمن 1393

شما اینجا هستید: اخبار روز اینترنت خوانندگان اینترنتی تایمز آنلاین باید حق اشتراک پرداخت کنند

خوانندگان اینترنتی تایمز آنلاین باید حق اشتراک پرداخت کنند

ایمیل چاپ
خوانندگان اینترنتی تایمز آنلاین باید حق اشتراک پرداخت می کنند

خوانندگان تارنمای اینترنتی تایمز از ماه ژوئن تنها در صورت پرداخت هزینه می توانند این سایت را باز کنند. مدیران مطبوعاتی که در بازار تنگ رقابت، انتشارات اینترنتی خود

را گسترش دادند پی چاره ای برای تأمین هزنیه هایشان هستند.

دسترسی رایگان به سایت های اینترنتی روزنامه های مطرح دنیا بازار فروش روزنامه های چاپی را از رونق انداخته است. این رقابت تنکاتنگ بر سر عرضه اطلاعات البته منفعت مادی چندانی برای بلکه مدیران انتشاراتی ندارد.

روپرت مورداک (Rupert Murdoch)، مدیر کمپانی مطبوعاتی که روزنامه های تایمز و ساندی تایمز را منتشر می کند اعلام کرده است از ماه ژوئن سال۲۰۱۰ دسترسی رایگان به سایت های اینترنتی این دو روزنامه مقدور نخواهد بود.

خوانندگان تایمز تنها در صورت پرداخت هزینه می توانند این سایت را بازکنند. اجرای طرح روپرت مورداک از روز جمعه ۲۶ مارس آغاز شده است. کسانی که از روز جمعه سعی کردند تایمز را باز کنند با پنجره ای مواجه شدند که برای ثبت نام در فهرست خوانندگان تایمز آن لاین تبلیغ می کرد. از این تاریخ به بعد، سایت تنها پس از ثبت نام در این پنجره مقدور است.

جستجو برای یافتن گزینه مناسب

تا ماه ژوئن دسترسی به سایت تایمز پس از ثبت نام در سایت همچنان رایگان خواهد بود اما پس از آن ، خواننده بایستی مبلغی برای استفاده از این سایت بپردازد. میزان این مبلغ و نحوه پرداخت آن هنوز به طور قطع مشخص نیست. روشی که پیشتر برای پرداخت هزینه استفاده از محتویات برخی از سایت ها در دهه نود میلادی رایج شد به این ترتیب بود که با آبونه کردن یک روزنامه چاپی دسترسی به سایت اینترنتی آن روزنامه نیز به طور رایگان مقدور می شد. این روش اما ثمربخش نبود.

انتشاراتی مورداک در حال حاضر گزینه های متفاوتی را در نظر گرفته است. به عنوان مثال پرداخت یک پوند برای دسترسی یک روزه به تایمز آن لاین، یا دو پوند برای دسترسی آزاد در طول یک هفته. در صورت اجرا شدن این طرح تایمز نخستین سایت انتشاراتی مورداک در اروپاست که مراجعه به آن رایگان نخواهد بود.

به گزارش گاردین، انتشاراتی مورداک در نظر دارد این طرح را در مورد سایت روزنامه های Sun و News of the World چاپ همین انتشاراتی، در طول سال میلادی جاری اجرا کند.

پرداخت هزینه برای دسترسی به اطلاعاتی با کیفیت مطلوب

مدیران انتشاراتی که در فکر تأمین هزینه های خود هستند، دسترسی به روزنامه های اینترنتی را با بازار عرضه اینترنتی موسیقی مقایسه می کنند. با رونق گرفتن اینترنت بسیاری معتقد بودند بازار فروش موسیقی دیگر شانسی برای درآمد ندارد و به آخر خط رسیده است چون هر کسی می تواند با مراجعه به اینترنت آهنگی را که دوست دارد دانلود کند. در حالی که امروزه، تولیدکنندگان موسیقی به برکت قوانین مبارزه با دانلود غیرمجاز، درآمدی بیش از سابق دارند.

انتشاراتی مورداک نیز معتقد است دسترسی به سایتی که با کیفیت مطلوب عرضه می شود برای خواننده ارزش پرداخت هزینه را نیز خواهد داشت. البته بسیاری از خوانندگان تایمز مخالف تصمیم مورداک هستند. در بخش کامنت های خوانندگان این سایت آمده است: اگر سایر سایت های خبری رایگان بمانند خوانندگان شما هم به آنها مراجعه خواهد کرد.

منبع خبر: hamshahrionline.ir

Share |